POJEDETE VOZIDLEM Z PŮJČOVNY DO ZAHRANIČÍ ?

Potvrzení o užívání vozidla se svolením vlastníka vystavíme do 2 pracovních dnů

V případě, že pojedete s vozidlem naší půjčovny do zahraničí, je třeba, abyste nás požádali o potvrzení o užívání vozidla (povolení k vycestování za hranice území ČR). Za poplatek ve výši 330 CZK vystavíme do 2 pracovních dnů, od přijetí platby poplatku ve výši 330 CZK, POTVRZENÍ O UŽÍVÁNÍ VOZIDLA SE SVOLENÍM VLASTNÍKA s úředně ověřeným podpisem majitele vozidla.

Pokud řidič s půjčeným vozidlem, kterého není vlastníkem, nebo provozovatel, a nemá potvrzení o užívání vozidla s úředně ověřeným podpisem majitele vozidla, vycestuje za hranice ČR, vystavuje se několika rizikům. Mezi hlavní rizika patří zabavení vozidla při kontrole policií zahraničního státu do doby, než se prokáže, že vozidlo není evidováno jako odcizené. Současně bude tamní policií pokutován. Další rizikem je nevpuštění do státu mimo Schengenský prostor při celní kontrole. A pokuta od celní policie. Dále bude nájemce pronajímatelem penalizován částkou 4.990 CZK za nedodržení smluvních podmínek: "Nájemce má povinnost nahlásit pronajímateli vycestování s pronajatým vozidlem mimo území ČR. K nahlášení lze použít e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., listinnou formu korespondenční služby, nebo osobní návštěvu po předchozí domluvě na některé z provozoven pronajímatele. Nesplní-li povinnost, je povinen pronajímateli uhradit smluvní pokutu ve výši 4.990 CZK".

Neriskujte – nájemní smlouva nemá právní základ pro účel potvrzení o užívání vozidla.

Stanovisko Ministerstva dopravy

Na základě čl. 35 § 3 mezinárodní Úmluvy o silničním provozu, se k problematice o cestování vozidlem do zahraničí, které nemáte ve vlastnictví, vyjádřilo i Ministerstvo dopravy:
STANOVISKO K POTVRZENÍ O UŽÍVÁNÍ VOZIDLA SE SVOLENÍM VLASTNÍKA V SOUVISLOSTI S MEZINÁRODNÍ DOPRAVOU.

Jak zažádat o vystavení potvrzení o užívání vozidla se svolením vlastníka

  1. PROSTŘEDKEM KOMUNIKACE NA DÁLKU. Zašlete na e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. kopii občanského průkazu / cestovního pasu / řidiče vozidla, na kterého má být potvrzení o užívání vozidla vystaveno, a iniciály, na koho máme vystavit daňový doklad s pokyny k platbě poplatku ve výši 330 CZK. Daňový doklad s pokyny k platbě bankovním převodem obdržíte e-mailem. Potvrzení o užívání vozidla bude vystaveno do 2 pracovních dnů od přijetí platby poplatku na bankovní účet PŮJČOVNY DODÁVEK PRAHA 5. O vyřízení věci budete informován e-mailem. Potvrzení o užívání vozidla Vám předáme společně s vozidlem.
  2. OSOBNĚ. Dostavte se po předchozí domluvě termínu návštěvy na jednu z našich PROVOZOVEN s občanským průkazem / cestovním pasem / řidiče vozidla, na kterého má být potvrzení o užívání vozidla vystaveno, a hotovostí 330 CZK. Potvrzení o užívání vozidla bude vystaveno do 2 pracovních dnů. O vyřízení věci budete informován e-mailem. Potvrzení Vám předáme společně s vozidlem.

Potvrzení o užívání vozidla se týká všech vozidel. Tedy aut, dodávek i přívěsných vozíků.